Zasady Epidemiologiczne

W związku z trwającą pandemią COVID-19 śledzimy na bieżąco sytuację. W trosce o wasze bezpieczeństwo wprowadzamy kilka zasad, które obowiązują w trakcie konwentu, a także zaprezentujemy sposób działania w przypadku odwołania imprezy z powodów epidemiologicznych.

AKTUALIZACJA 21/10/2020: Pracujemy z hotelem oraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w celu ustalenia nowych zasad. Aktualne zasady mogą się zmienić w każdym momencie przed imprezą.

 

  1. Zasady bezpieczeństwa na terenie hotelu i w pokojach


1. We wszystkich miejscach ogólnodostępnych (korytarze, bar, mainstage, restauracja itp.) ustala się nakaz zasłaniania ust i nosa, oraz częstej dezynfekcji rąk.

2. Odsłonić usta i nos można tylko w czasie spożywania posiłku oraz na prośbę organizatorów.

3. Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego!

4. W pokoju mogą przebywać tylko osoby zameldowane!

5. Pokoje należy wietrzyć regularnie.

6. W łącznikach między pokojami mogą przebywać tylko osoby, którzy są zameldowani w pokojach przyległych do łącznika.

7. Osoby niezameldowane w hotelu, a uczestniczące w konwencie mogą przebywać na terenie hotelu tylko w godzinach 10:00 - 22:00.

8. Jeżeli nagle poczujesz się źle lub zobaczysz, że ktoś inny zasłabł - niezwłocznie wezwij pomoc!

 

  • Zasady bezpieczeństwa w czasie punktów programowych


9. Każde miejsce, w którym odbywa się punkt programu ma określony limit miejsc, który należy przestrzegać.

10. Każdy uczestnik będzie zobowiązany zdezynfekować ręce przed wejściem na salę prelekcyjną.

11. W trakcie trwania punktu programowego, który odbywa się w budynku i nie jest to punkt wymagający aktywności fizycznej, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa wśród uczestników.

12. W trakcie trwania punktu programowego, który odbywa się na zewnątrz lub wymaga aktywności fizycznej wszystkich uczestników, obowiązuje dystans społeczny.

13. Prowadzący punkt programowy może nie zasłaniać ust i nosa, jeżeli w znaczącym stopniu ogranicza to jego słyszalność na sali. Nadal obowiązuje dystans społeczny.

 

  1. Zasady meldunku


14. Każda osoba ma obowiązek wypełnienia oświadczenia o braku kontaktu z osobami z koronawirusem. Nie wypełnienie i nieoddanie oświadczenia w trakcie rejestracji będzie skutkowało niewpuszczeniem na teren konwentu. Wzór oświadczenie będzie udostępnione w późniejszym terminie.

15. Każda osoba przy odbiorze akredytacji będzie miała sprawdzoną temperaturę przed wejściem do hotelu. Osoby z gorączką nie zostaną wpuszczone na teren konwentu, chyba że będą posiadały adekwatne poświadczenie od lekarza oraz aktualne wyniki badań na obecność COVID-19.

 

Podsumowanie


16. Sytuacja jest dynamiczna. Zastrzegamy sobie prawo zmiany zasad w razie zmiany sytuacji epidemiologiczny.

Jesteśmy w kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom konwentu.